Aktuális információk a tanévkezdésről

Nyári Napközis Tábor

Gyermek baleset-biztosítás

A Magyar Állam által finanszírozott gyermek- és ifjúsági baleset-biztosításról

Magyarország területén állandó lakóhellyel rendelkező minden magyar állampolgár 3. életéve betöltésének napjától, 18. életéve betöltésének napjáig baleset-biztosításban részesül, melynek díját a Magyar Állam fizeti meg a Biztosítónak.

Az általános gyermek- és ifjúsági biztosítás a nap 24 órájában érvényes és nem függ a baleset helyszínétől. Történjen a baleset otthon, az utcán, az óvodában, az iskolában, nyaraláskor, kirándulás alatt, belföldön vagy külföldön a Biztosító a 119/2003. (VIII.14.) számú Kormányrendeletben meghatározott baleset esetére járó szolgáltatási összeget fizeti meg.

2016. január 1-től a szolgáltatást az Allianz Hungária Zrt. biztosítja, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közbeszerzésének nyerteseként.

A szolgáltatási igény bejelentése: A biztosítási esemény (a kitöltött szolgáltatás igénybejelentővel és a mellékelt orvosi dokumentumokkal) az alábbi módon jelenthető be:

• személyesen központi ügyfélszolgálatokon, vagy ügyfélkapcsolati pontokon
  • faxon, a 06-1-488-1006 számon
  • postai levélben, az alábbi címen: Allianz Hungária Zrt. Életbiztosítási szakkezelési osztály 1387 Budapest, Pf. 11

Allianz tájékoztató allamilag finanszirozott gyermek balesetbiztositasról