Kele nap 2019

HÉTFŐ-PÉNTEK 8.00-11.00  GIFFINGER MIHÁLYNÁL

Fekete István Általános Iskola hátrányos helyzetű tanulóinak támogatásáért

Az alapítvány célja:

1. Az alapítvány elsődleges céljának tekinti, hogy támogassa azokat a tanulókat,
  • akik szociális nehézségekkel küzdő családokból jönnek, ahol a tanuló az anyagiakat és/vagy képességeit tekintve hátrányos helyzetű,
  • ahol az egy főre jutó jövedelem alacsonyabb a mindenkori nettó minimálbérnél,
  • csonka családból származó, árva, nevelőszülőknél vagy állami gondozásban nevelt gyermekek,
  • ahol a családban váratlan tragédia történt,
  • a családi körülményeket tekintve hátrányos helyzetű, veszélyeztetett gyermekek és ebből kifolyólag tanulási nehézségekkel és/vagy magatartási, beilleszkedési problémákkal küzdenek.
2. Az alapítvány támogatja azokat a fejlesztő köröket, tevékenységeket, ahol az 1. pontban meghatározott tanulók képességei eredményesen fejleszthetők, illetve magatartási és beilleszkedési problémáik kezelhetők.
3. Az alapítvány e célokat közhasznú tevékenységként, e tevékenység kiegészítését nyereség- és vagyonszerzési cél nélkül szolgáló tevékenység folytatását közhasznú alapítvány formájában végzi.
A támogatásban részesülő tanulók személyéről, illetve a képességfejlesztő tevékenységekről, a támogatás összegéről mindenkor az alapítvány 5 tagú kuratóriuma dönt, javaslatokat pedig az osztályfőnökök és a nevelőtestület tehetnek.
A támogatás kiterjedhet:
  • vizsgadíj térítésére,
  • tanulmányi kirándulás (rész) költségeinek kifizetésére,
  • tanulmányi- vagy levelezős versenyek nevezési díjainak kifizetésére,
  • szervezett osztály-, illetve iskolai programok költségeinek fedezésére,
  • önköltséges szakkörök óradíjainak támogatására,
  • táborozási költségek enyhítésére,
  • útiköltsége térítésére (versenyekre, vizsgákra)
  • anyag-, és eszközszükséglet fedezésére.
Adószám: 18972010-1-08
Számlaszám: Rajkai Takarékszövetkezet 59500155-11018692