HÉTFŐ-PÉNTEK 8.00-11.00  GIFFINGER MIHÁLYNÁL

Emelt szintű idegennyelvi képzés

Az emelt szintű idegennyelvi képzés.

Az emelt szintű idegennyelv választható 4 - 8. osztályig.

Angol-, német- vagy orosznyelvet tanulhatnak diákjaink heti 5 órában, csoportbontásban.

A 6. osztály végén vizsga után jó eredmény esetén folytatható az emelt szintű képzés, gyenge eredmény esetén heti 3 órában folytatható a nyelvtanulás.

Idegennyelvi Fesztivál alkalmával évről-évre bemutatják tanulóink szüleiknek, tanáraiknak, a város érdeklődőinek idegennyelvi tudásukat.

Az iskolai szintű játékos idegennyelvi vetélkedőkön szituatív feladatmegoldások, nyelvtörők, rejtvények, TOTO-k és érdekes villámkérdések szerepelnek.

Megyei szintű Német Országismereti Csapatverseny meghirdetésével a tananyagon túli földrajzi, történelmi, irodalmi és kulturális ismeretek bővítésére kínálunk lehetőséget.

A tanórákon kívül különböző szintű nyelvi szakkörök működnek (angol, német, orosz).

Egy ausztriai partnerkapcsolat

révén harminc legjobb németesünk számára jutalomból lehetőség nyílik minden év március első két hetében egy osztrák (Gols) iskolában tanulni, így tökéletesíteni nyelvtudásukat. Kölcsönösen részt vesznek tanulóink az iskolai diáknapokon és sportrendezvényeken, ezzel is "élővé" téve a nyelvgyakorlást.