Aktuális információk a tanévkezdésről

Nyári Napközis Tábor

Házi feladatok

Az otthoni (napközis és tanulószobai) felkészüléshez előírt írásbeli és szóbeli feladatok meghatározásának elveit és korlátai iskolánkban a házi feladatok meghatározásával kapcsolatosan az alábbi szabályok érvényesülnek:

-     A házi feladatok legfontosabb funkciója a tanórán feldolgozott tananyaghoz kapcsolódó gyakorlás (készség- és képességfejlesztés), valamint a tananyaghoz kapcsolódó ismeretek megszilárdítása.

-   Az első-negyedik évfolyamon még pénteken arra a napra kaphatnak a tanulók házi feladatot, hétvégére (szombatra, vasárnapra), valamint a tanítási szünetek idejére sem szóbeli, sem írásbeli házi feladatot nem kaphatnak.

-    Az ötödik-nyolcadik évfolyamon a tanulók a tanítási szünetek idejére a szokásos (egyik óráról a másikra esedékes) feladatokon túl nem kapnak sem szóbeli, sem írásbeli házi feladatot.