HÉTFŐ-PÉNTEK 8.00-11.00  GIFFINGER MIHÁLYNÁL

Megyei német nyelvű országismereti csapatverseny

A Mosonmagyaróvári Fekete István Általános Iskola az idei tanévben is megrendezi hagyományos Megyei Német Nyelvű Országismereti Csapatversenyét 5., 6., 7. és 8. osztályosok részére.

A vetélkedés célja: a tanterv szerint követelményként beépített országismereti tudnivalók játékos formában történő bemutatása, versenyszerű értékelése.

A gyerekekhez közel állnak és információkban gazdagok azok a földrajzi, irodalmi, történelmi és más hétköznapi élettel kapcsolatos érdekességek, amelyeket egy ilyen versenyre való felkészülés kapcsán megismerhetnek.

Időpont: 2018. február 22. csütörtök, 14.00 óra

Helyszín: Mosonmagyaróvári Fekete István Általános Iskola

9200 Mosonmagyaróvár, Gorkij u. 29.

Tel/Fax.: 96 / 217 – 016

A verseny két részből áll:

1.       Írásbeli – Feleletválasztós teszt a megadott követelmények alapján, Lückentext, Leseverstehen, térkép, rejtvény, szövegértés az adott évfolyamra kiírt témakörökön belül

2.       Szóbeli: a) Témakifejtés egy kihúzott témából (3 perc)

b) Játékos kompetencia alapú feladatok (matematikai kompetencia: számolás eu

róval, munka dalszövegekkel, puzzle képkirakó)

A megadott témák évfolyamonként egymásra épülnek (így az 5. évfolyamnak

2, a

hatodiknak

4, a

hetediknek

6, a

nyolcadiknak 8 témából kell felkészülnie).

A verseny eredményét az 1. és a 2. fordulóban szerzett pontszámok összege adja.

Nevezni lehet:

-          2018. február 13-ig az iskola címére vagy e-mailen (fiai.movar@gmail.com).

-          Évfolyamonként egy vagy kettő 3 fős csapattal. (Kérjük a csapattagok és a felkészítő tanár nevének megadását a nevezési lapon.)

-          A német nyelvet normál vagy emelt szinten tanulók számára (maximum heti 4-5 óra).

-          Nem külön kategóriában, versenyünket idén is meghirdetjük a nemzetiségi és két tanítási nyelvű osztályok számára is.

-          Győr-Moson-Sopron Megye iskoláinak.

A verseny első 3 helyezett csapattagjai díjazásban részesülnek.

A legkiemelkedőbb egyéni produktumért különdíj jár.

Eredményhirdetés közvetlenül a verseny után.

A versenyzők hozzanak magukkal íróeszközt és írólapot!

A verseny szervezője:

• Idegennyelvi munkaközösség
  • Mosonmagyaróvári Fekete István Általános Iskola

Mielőbbi nevezést és jó felkészülést kívánunk!

Horváthné Kovács Judit                                                               Márkusné Hardi Gabriella

munkaközösség vezető                                                                     intézményvezető

Témakörök:

5. osztály

1. Deutsche Feste im Winter: Advent, Nikolaustag, Weihnachten (maximum 10 mondat)

2. Die deutschsprachigen Länder: Hauptstädte, Fahnen Autokennzeichen (maximum 10 mondat)

6. osztály

1. Deutsche Feste im Winter: Silvester, Neujahr, Fasching (maximum 10 mondat)

2. Deutschland: Einwohner, Städte, Flüsse, Berge, 4-5. Bundesländer (maximum 15 mondat)

7. osztály

1. Feste im Frühling: Ostern, Muttertag, Maifest (maximum 15 mondat)

2. Österreich: Einwohner, Städte, Flüsse, Berge, alle Bundesländer (maximum 15 mondat)

8. osztály

1. Die Schweiz: Nachbarländer, Kantonen (maximum 15 mondat)

2. Deutsche Traditionen: Essgewohnheiten, Oktoberfest (maximum 15 mondat)

A verseny írásbeli része:

Feladatlap: rejtvény a megadott témákon belül, térkép, totó, Leseverstehen, Lückentext.

A verseny szóbeli része:

1. Témakifejtés

2. Játékos, kompetencia alapú, ügyességi feladatok (matematikai kompetencia, pl. számolás euróval, puzzle kirakó, zene: munka dalszövegekkel)